Spike. Cobalt & silver.


Z cyklu dziesięć rzeczy za które kocham sutasz: daje nieograniczone możliwości tworzenia!
Wdzięcznie łączy się z innymi technikami i o ile sam w sobie wygląda spektakularnie, to można go też przemycić w mniejszych fragmentach. Dzięki temu łatwiej jest stworzyć coś skromniejszego, coś na co dzień. W tych szpiczastych kolczykach samych sznurków sutaszu jest niewiele, ale zdecydowanie nadają ton całości. Jest prosto, ale oryginalnie i z pazurem. I tak czasami trzeba, kiedy akurat nie wybierasz się na galę Oscarową.

---

One of the things I love about soutache embroidery technique is that it gives endless possibilities to create!
Soutache gracefully combines with other techniques, and as much as it looks spectacular on its own, you can also sneak smaller pieces into bigger project. Thanks to that, it's easier to create something more modest, for everyday look. In this particular pair of earrings I used only a few soutache strings, but those definetely set the tone for the whole piece. It's simple, but oryginal. Sometimes it's what you wanna wear when you're having a break from all those fancy Oscar galas.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Meet The Author

Behind agtesa soutache stands Agata that creates soutache jewelry. I was born in the '80. In the '90 I decided that I will become famous artist (any field). Then I wanted to be tank driver, globetrotter, photographer. Time passes by and plans change, but there's one thing that stayed with me ever since I can remember - the need of creating. Now I create soutache jewelry and I'm absolutely in love with it. It must have something to do with the other thing that never changed - my love for beautiful jewelry.
--------
Za agtesa soutache kryje się Agata, która tworzy sutasz. Urodziłam się w latach '80. W latach '90 postanowiłam zostać sławną artystką (w dowolnej dziedzinie). Potem chciałam być jeszcze czołgistą, obieżyświatem, fotografem. Plany zmieniają się z czasem, ale jedna rzecz pozostała odkąd pamiętam - potrzeba tworzenia. Dzisiaj robię sutasz i jestem w tym absolutnie zakochana. Zapewne za sprawą tej drugiej rzeczy, która się u mnie nie zmienia - miłości do świecidełek i oryginalnej biżuterii.